PROGRAM DO PIT 2017

 Rozliczenie PIT

darmowy i prosty w obsłudze

dokonaj rozliczenia PIT za 2017

pity program

 

Druki PIT do pobrania w PDF

 
 
Rozliczenia PIT - z naszym serwisem to banalnie proste!

Do jakiego urzędu dostarczyć PIT za 2017 r.?

 

Podatnicy, którzy w trakcie mijającego roku uzyskali dochody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, są zobowiązani do terminowego dostarczenia deklaracji podatkowej do właściwego urzędu skarbowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za urząd, w którym trzeba złożyć rozliczenie pit, uznaje się placówkę właściwą dla miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. W związku z tym osoby, które w trakcie 2017 r. zmieniły adres, powinny zwrócić uwagę na to, jakie miejsce składania zeznania wskazują w formularzu PIT.

 

Deklarację podatkową można dostarczyć fiskusowi osobiście, listownie (korzystając z usług Poczty Polskiej) lub za pośrednictwem sieci internetowej. Trzeba pamiętać o przestrzeganiu terminów wskazanych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Formularze PIT-16A, PIT-19A i PIT-28 składamy do końca stycznia 2018 r., a formularze PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 powinny zostać dostarczone do urzędu skarbowego do końca kwietnia 2018 r.

 

Osoby, które zdecydują się na wypełnienie elektronicznego rozliczenia pit, mogą skorzystać z aplikacji komputerowej, która umożliwi im szybkie i bezproblemowe obliczenie wysokości zobowiązania podatkowego oraz przesłanie formularza do urzędu skarbowego bez konieczności wychodzenia z domu.

 

Program do rozliczania PITów można pobrać z Internetu zupełnie za darmo. Po zainstalowaniu na dysku komputera użytkownik ma dostęp do wszystkich jego funkcji, także przelicznika walut zagranicznych na walutę krajową. Aplikacja w znacznym stopniu zmniejsza ilość obliczeń jakie podatnik musi wykonać osobiście, ponieważ większość wyliczeń w pit 2017 program wykonuje samodzielnie na podstawie wprowadzonych danych. Dzięki temu ryzyko popełnienia błędów obliczeniowych, które są najczęstszą przyczyną korekt, zostaje niemalże wyeliminowane.

--

Korzystaj zawsze z renomowanych źródeł wiedzy, jeśli chodzi o sprawy związane z rozliczeniem pitów. Takim źródłem jest nasz serwis PIT PROGRAM, w którym pracują specjaliści z zakresu wiedzy związanej z rozliczaniem podatków. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami. 

 

- ROZLICZENIA PIT -