PROGRAM DO PIT 2017

 Rozliczenie PIT

darmowy i prosty w obsłudze

dokonaj rozliczenia PIT za 2017

pity program

 

Druki PIT do pobrania w PDF

 
 
Rozliczenia PIT - z naszym serwisem to banalnie proste!

Do kiedy złożyć PIT 2017?

 

Podatnicy, którzy w trakcie 2017 r. uzyskali przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, są zobowiązani do rozliczenia się z fiskusem. Rozliczenie pit trzeba wypełnić na formularzu właściwym dla rodzaju uzyskanych przychodów. Wybór właściwego druku podatkowego jest bardzo istotny, gdyż dostarczenie do urzędu skarbowego niewłaściwego formularza będzie skutkowało koniecznością złożenia korekty.

 

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnicy muszą dostarczyć zeznanie roczne do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego. Trzeba pamiętać o tym, że fiskus musi otrzymać pit 2017 w określonym terminie. Nieterminowe złożenie deklaracji może skutkować nałożeniem kary pieniężnej.

 

Ostateczny termin dostarczenia deklaracji do urzędu jest zależny od rodzaju formularza podatkowego, na którym rozlicza się podatnik. Obowiązujące przepisy zakładają, że rozliczenia za 2017 r. powinny trafić do urzędu skarbowego w następujących terminach:

           

RODZAJ FORMULARZA TERMIN ZŁOŻENIA DEKLARACJI

PIT-16A - karta podatkowa

do końca stycznia 2018 r.

PIT-19A - ryczałt od przychodów osób duchownych

PIT-28 - ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

PIT-36 - podatek progresywny (skala 18 i 32%)

do końca kwietnia 2018 r.

PIT-36L - podatek liniowy

PIT-37 - podatek progresywny (skala 18 i 32%)

PIT-38 - podatek ryczałtowy od dochodów o charakterze kapitałowym

PIT-39 - podatek ryczałtowy od dochodów z odpłatnego zbycia nieruchomości

 

Sposób doręczenia deklaracji fiskusowi jest zależny tylko i wyłącznie od preferencji podatnika. Do wyboru mamy następujące opcje:

  • osobiste zaniesienie formularza do urzędu,
  • wysłanie zeznania w formie listownej,
  • wysłanie wypełnionego rozliczenia za pośrednictwem sieci internetowej.

Osoby, które zdecydują się na rozliczenie uzyskanych przychodów na komputerze, mogą wykorzystać do wypełnienia deklaracji program do pitów.

 

---

Serwis rozliczenie pit, to ogromna baza wiedzy odnośnie rozliczeń z Fiskusem. Skorzystaj z wiedzy, zgromadzonej przez naszych specjalistów, aby rozliczyć się poprawnie z Urzędem Skarbowym za rok 2017. Dowiedz się wszystkiego o rozliczeniach PIT z naszego serwisu. Zapraszamy!

 

- rozliczenie pit -