PROGRAM DO PIT 2017

 Rozliczenie PIT

darmowy i prosty w obsłudze

dokonaj rozliczenia PIT za 2017

pity program

 

Druki PIT do pobrania w PDF

 
 
Rozliczenia PIT - z naszym serwisem to banalnie proste!

Czy warto rozliczyć się przez Internet?

 

Już od kilku lat podatnicy mogą składać roczne deklaracje podatkowe w formie elektronicznej. Liczba podatników, którzy korzystają z możliwości rozliczenia się z fiskusem za pośrednictwem sieci internetowej rośnie z roku na rok. Dzieje się tak dlatego, że dostarczenie wypełnionych formularzy podatkowych przez Internet jest zdecydowanie wygodniejsze i mniej czasochłonne.

 

Tak samo jak w poprzednich latach, wysłanie elektronicznego zeznania pit 2017 nie wymaga posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Weryfikacja tożsamości podatnika jest przeprowadzana przy pomocy tzw. danych autoryzujących, do których zaliczamy - imię i nazwisko podatnika, datę urodzenia, właściwy identyfikator podatkowy (NIP lub PESEL) oraz kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu za rok ubiegły. Wymagana jest zgodność wszystkich wymienionych danych, w przeciwnym razie deklaracja zostanie odrzucona przez system.

 

Aplikacje komputerowe, które umożliwiają szybkie i bezproblemowe wypełnienie e-deklaracji, są bardzo proste w obsłudze. Dzięki temu, że większość obliczeń jest wykonywana przez program do pitów, znacznie zmniejsza się czas, jaki podatnik musi poświęcić na poprawne obliczenie wysokości zobowiązania podatkowego, ponadto w dużym stopniu wyeliminowane zostaje ryzyko popełnienia błędów obliczeniowych, które są jedną z najczęstszych przyczyn składania korekty.

 

Jak już wcześniej wspomniano, niewątpliwą zaletą korzystania z pit program jest możliwość przekazania deklaracji fiskusowi bez konieczności wychodzenia z domu. System e-Deklaracje, po przyjęciu zeznania, generuje urzędowe poświadczenie odbioru (UPO), będące dokumentem potwierdzającym poprawne i terminowe przesłanie deklaracji podatkowej do wskazanego urzędu skarbowego.

 

Warto także wspomnieć, że w wielu przypadkach osoby, które wysłały rozliczenie pit przez Internet, otrzymują zwrot podatku zdecydowanie szybciej niż podatnicy, którzy zdecydowali się na złożenie deklaracji osobiście lub korzystając z usług Poczty Polskiej.

 

--

Serwis rozliczenia pit to swoista skarbnica wiedzy na temat rozliczania pitów. Zapraszamy do korzystania z naszego źródła informacji.

 

- program do rozliczania -