PROGRAM DO PIT 2017

 Rozliczenie PIT

darmowy i prosty w obsłudze

dokonaj rozliczenia PIT za 2017

pity program

 

Druki PIT do pobrania w PDF

 
 
Rozliczenia PIT - z naszym serwisem to banalnie proste!

Sposoby składania deklaracji za 2017 r.

 

Deklarację pit 2017 można dostarczyć do urzędu skarbowego na trzy sposoby:

  • osobiście,
  • listownie,
  • za pośrednictwem sieci internetowej.

 

Fiskus nie wprowadza żadnych ograniczeń w wyborze sposobu złożenia rozliczenia rocznego, ważne żeby dotarło ono do właściwej placówki przed upływem terminu określonego w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.

 

Wielu podatników nadal chętnie składa formularze podatkowe w formie papierowej. Decydując się na osobiste dostarczenie deklaracji do urzędu skarbowego, warto pamiętać o wypełnieniu każdego formularza podwójnie. Jeden formularz zostanie przyjęty przez fiskus, a drugi, oznaczony słowem “kopia”, urzędnik podstempluje i odda nam jako dowód na to, że rozliczenie pit zostało złożone terminowo.

 

Osoby, które preferują dostarczenie zeznania listownie, powinny pamiętać, że najlepiej skorzystać z usług polskiego operatora pocztowego (Poczty Polskiej) i nadać przesyłkę poleconą. Dzięki temu za datę złożenia deklaracji zostanie uznana data nadania listu, a nie data faktycznego dostarczenia przesyłki do urzędu. Jest to szczególnie ważne, gdy wysyłamy rozliczenie PIT na ostatnią chwilę. Dokument potwierdzający nadanie przesyłki warto zachować, ponieważ stanowi on potwierdzenie, że zeznanie roczne zostało złożone w terminie.

 

Wysyłanie elektronicznych formularzy podatkowych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że do złożenia e-deklaracji nie jest wymagane posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Żeby rozliczyć się z fiskusem bez konieczności wychodzenia z domu, trzeba podać jedynie dane autoryzujące (imię, nazwisko, datę urodzenia, identyfikator podatkowy (NIP lub PESEL) oraz kwotę przychodu uzyskanego w roku ubiegłym). Do wypełnienia wszystkich niezbędnych formularzy warto wykorzystać pity program, który przeprowadzi nas przez cały proces krok po kroku. 

 

Zachęcamy również, aby korzystać z naszego serwisu PITY PROGRAM, by zawsze być na bieżąco w zakresie wiedzy dotyczącej składania rozliczeń pit. Nasi fachowcy przygotowali zestaw artykułów dotyczących rozliczeń PIT.

 

-- PITY PROGRAM -- 

Serwis poświęcony rozliczeniom PIT. Aktualne informacie dotyczące rozliczeń PIT 2017.