PROGRAM DO PIT 2017

 Rozliczenie PIT

darmowy i prosty w obsłudze

dokonaj rozliczenia PIT za 2017

pity program

 

Druki PIT do pobrania w PDF

 
 
Rozliczenia PIT - z naszym serwisem to banalnie proste!

Kto może złożyć elektroniczny PIT 2017?

 

Zeznanie podatkowe można dostarczyć do urzędu skarbowego na różne sposoby. Podatnicy mogą zdecydować się na osobiste zaniesienie wypełnionych formularzy do odpowiedniej placówki skarbowej, wysłanie deklaracji w formie listownej lub złożenie rozliczenia pit 2017 za pośrednictwem sieci internetowej. Wybór sposobu dostarczenia rocznej deklaracji podatkowej fiskusowi jest zależny tylko i wyłącznie od preferencji podatnika.

 

Osoby, które zdecydują się na wysłanie wypełnionych formularzy PIT w formie elektronicznej, powinny pamiętać, że posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego nie jest konieczne. Weryfikacja tożsamości podatnika ma miejsce przy pomocy tzw. danych autoryzujących, do których zaliczamy:

  • imię i nazwisko podatnika,
  • datę urodzenia,
  • identyfikator podatkowy (NIP lub PESEL),
  • kwotę przychodu uzyskanego w 2015 r.

 

Wszystkie wymienione dane muszą być ze sobą zgodne, w przeciwnym razie deklaracja podatkowa nie zostanie przyjęta przez system e-Deklaracje. Osoby, które nie są w stanie wskazać wysokości przychodu za 2015 r., będą musiały wypełnić rozliczenie pit w formie papierowej.

 

Do wypełnienia formularzy i załączników na komputerze warto wykorzystać program do rozliczania. Zaletą tej darmowej aplikacji komputerowej jest możliwość szybkiego i bezproblemowego wygenerowania wszystkich niezbędnych druków. Dzięki temu, że większość obliczeń jest wykonywana przez program do rozliczania, znacznie zmniejsza się ryzyko popełnienia błędów obliczeniowych. Za pośrednictwem programu do rozliczania można nie tylko wypełnić deklarację podatkową, ale również wysłać ją do właściwego urzędu skarbowego bez konieczności wychodzenia z domu.

 

Warto pamiętać, że jedynym dokumentem potwierdzającym poprawne złożenie e-deklaracji jest urzędowe potwierdzenie odbioru (UPO). UPO jest generowane przez system tylko wtedy, gdy wysłane formularze PIT przejdą pozytywnie weryfikację formalną. Potwierdzenie warto wydrukować i przechowywać do momentu, w którym zobowiązanie podatkowe, wynikające ze złożonego zeznania, ulegnie przedawnieniu.

--

Program do rozliczania - nasz serwis służy wzrostowi wiedzy w społeczeństwie dotyczącej rozliczaniu pitów. Skorzystaj z artykułów napisanych przez specjalistów związanych z rozliczaniem pitów. Skorzystaj z bazy wiedzy w naszym serwisie. Zapraszamy!

 

--

- program do rozliczania -